Причини звільнення Почеттіно


Влітку 2019-го «Тоттенхем» був однією з найкрутіших і улюблених команд на Землі. «Шпори» сенсаційно вийшли у фінал Ліги чемпіонів, складали божевільні драми і хеппі-енди. Команда Почеттіно подобалася багатьом – не тільки фанатам «Тоттенхема». Фінал ЛЧ виграти не вдалося, але сезон вкотре довів: Маурісіо створив найпотужніший тренерський проект на півночі Лондона. Здавалося, що Почеттіно може стати для «Тоттенхема» кимось на кшталт сера Алекса Фергюсона в «МЮ». Не обов’язково працювати так довго, але Маурісіо створював не просто команду. Він створював династію.

Тільки ось в нинішньому сезоні у «Тоттенхема» досить несподівано не виявилося ні династії, ні просто хорошої команди. «Шпори» начебто і лідерів зберегли, і нарешті пристойно закупилися на ринку (Ндомбеле, Ло Чельсо, Сессеньон), але колишньої яскравості і драйву в грі немає взагалі. «Тоттенхем» був абсолютно жахливий в АПЛ – 14-е місце і лише три перемоги в 12 турах. У Лізі чемпіонів команді не так вже й складно вийти з простої групи, але 2:7 від «Баварії» ніхто точно не забуде. Всього в 2019-му році у «Тоттенхема» 18 поразок – більше немає ні у кого в АПЛ. Навіть у безнадійних аутсайдерів.

Кілька місяців поспіль британські ЗМІ бомбардували новинами про погану обстановку в «Тоттенхемі». Мовляв, і гравці більше не в захваті від Почеттіно, і Еріксен не хоче грати за клуб, і взагалі в команді одні суцільні конфлікти. Від банди, яка робила магічні камбеки в минулому сезоні, не залишилося практично нічого. Кажуть, що магістр фінансів Даніель Леві не хотів звільняти Почеттіно через велику неустойку – 12,5 мільйонів фунтів. За іншою версією сам Маурісіо зрозумів: його час на півночі Лондона підійшло до кінця. Пора міняти роботу. Але все ж здавалося, що тренеру, який сконструював цю команду майже з нуля, який зробив зірок з Аллі, Еріксена, Кейна і багатьох інших, який подарував «Тоттенхему» відмінну ЛЧ, дадуть час вийти з кризи.

Не дали. Почеттіно офіційно звільнений з «Тоттенхема». Рішення пекельно неоднозначне – «шпори» втратили кращого тренера в своїй історії. Але тренера, у якого явно не виходило в цьому сезоні. Проект «Тоттенхем» треба перезапускати – з новим тренером, частково з новими гравцями. Оновити команду варто було ще влітку – того ж Еріксена втримали, але він не грає і на 10 відсотків своїх можливостей. «Це дуже важке рішення. Ми не любимо поспішних ходів і безмежно вдячні Маурісіо за приголомшливу роботу. Але «Тоттенхему» треба перезарядитися, рішення прийнято в інтересах клубу », – коментар Леві.

«Тоттенхем» виглядає командою, яка смертельно втомилася від футболу. У гравців мінімум мотивації – АПЛ не виграти, при цьому «просто потрапити в топ-4» – завдання, яке вже не особливо збуджує. У Лізі чемпіонів другий рік поспіль голлівудської історії з фіналом не буде. У «Тоттенхема» мільйон проблем – і зовсім не факт, що навіть частина з них вирішиться з новим тренером, яким став Моурінью. У будь-якому випадку відносини Почеттіно і «Тоттенхема» – в минулому. За п’ять років в лондонському клубі Маурісіо встиг стільки, скільки багато тренерів не встигають за всю кар’єру. Топова робота топового фахівця.

У Почеттіно в «Тоттенхемі» 159 перемог – це, звісно ж, найкращий результат в XXI столітті. І чотири поспіль потрапляння в топ-4 АПЛ. А фінал ЛЧ був першим в історії клубу. До приходу Маурісіо «Тоттенхем» і близько не домагався таких успіхів. Скажімо, в топ-4 команда забралася лише двічі аж за 22 роки. Фанати «Тоттенхема» любили Почеттіно не тільки за класні результати, а й за дивовижну щирість. Ці моменти – вже назавжди залишаться в історії «шпор».