Моурінью – новий головний тренер Тоттенхема


Маурісіо Почеттіно звільнений з «Тоттенхема». Аргентинський коуч, який створив одну з найкрутіших команд Англії (і Ліги чемпіонів), більше не буде працювати з «Тоттенхемом». Нового коуча Даніель Леві відшукав дуже швидко. Очевидно, що перед звільненням Почеттіно у боса «Тоттенхема» вже була домовленість з кимось іншим. Жозе Моурінью – новий тренер клубу. Контракт аж до 2023 року. 

«Жозе – один з найуспішніших тренерів в футболі. У нього багатий досвід, він вміє окриляти, до того ж відмінний тактик. Жозе завойовував нагороди в кожному клубі, який тренував. Ми впевнені, що він привнесе енергію і віру в нашу роздягальню», – офіційна версія Леві. У твіттері «Тоттенхема», до слова, немає фотографії Моурінью під новиною про його призначення. Є тільки зображення нового стадіону.

Коммент Моурінью, який знайшов собі роботу вже в третій англійської топ-команді, теж є: «Я радий приєднатися до клубу з такою великою спадщиною і пристрасними вболівальниками. Мене хвилює не тільки якість гри команди, а й розвиток клубної академії. Здорово буде попрацювати з класними футболістами ». Слова про академію, мабуть, Моурінью змусив вписати особисто Леві. Уявити, що Жозе буде справа до клубної академії, м’яко кажучи, складно. Люди не змінюються.

Зате змінюються їх цінності. Те що Жозе говорив в 2015 році трохи відрізняється від нинішньої цитати. Лиш трохи. «У 2007-му мене кликав «Тоттенхем». Але я ніколи не буду тренувати з цим клубом! Занадто поважаю вболівальників «Челсі». «Повага» для Моурінью взагалі дуже розпливчасте поняття. Для Леві запросити таку людину – дуже незвичне рішення. У його правління «Тоттенхем» завжди тренували не так статусні тренери. Цікаві, талановиті фахівці, які поки не стали топами, – ось звичайний вибір Леві. Вони повинні були прогресувати разом з командою. В цей типаж вписувалися і Мартін Йол, і Хуанде Рамос, і Андре Віллаш-Боаш, і Почеттіно. Але тільки аргентинцеві вдалася спільна еволюція – він і сам став топом, і «Тоттенхем» зробив топовою командою.

Моурінью – зовсім інша історія. Жозе любить приходити на все готове, любить витрачати купу грошей, а потім все одно знаходити приводи для скарг, якщо щось не виходить. Додайте сюди ще і дуже суперечливий стиль гри команд Моурінью – отримаєте найбільш ризиковане рішення в житті Леві. Але президент «Тоттенхема» не з тих людей, хто не обдумує свої вчинки. Мабуть, вони з Моурінью домовилися так, що Леві влаштував план Жозе з розвитку команди. Якщо, звичайно, цей самий план у португальця взагалі є. Передавати за проїзд в автобусі фанати «Тоттенхема» точно не хочуть – Почеттіно привчив за п’ять років до видовищного футболу, а не до прагматичної гри. Інша справа, що Маурісіо теж не треба обожнювати – «шпори» при ньому грали ефектно тоді, коли реально було грати ефектно. А так, нудних і оборонних матчів у «Тоттенхема» за ці роки теж вистачало.

І все одно Моурінью – максимально нелогічний тренер для «Тоттенхема». Леві радше поцілує емблему «Арсеналу» в прямому ефірі, ніж дасть Моурінью 200+ мільйонів на футболістів. У «Тоттенхема» зовсім інша стратегія розвитку, ніж у попередніх команд Моурінью. Очевидно, що Жозе і сам це розуміє – значить, готовий до роботи в нових умовах. В одному «Тоттенхему» і Моурінью по шляху – в лондонському клубі немає Хуана Мати, якого треба змушувати орати в обороні. І взагалі гравців такого формату. Моурінью обожнює, щоб його гравці носилися як божевільні не тільки в атаку, але і в оборону. Друге для Жозе важливіше. Почеттіно давно вибудував в «Тоттенхемі» саме таку систему – тотальний пресинг, жорстка робота будь-якого гравця в захисті. Навіть якщо це Кейн, Еріксен або ще якась зірка «Тоттенхема».