Хабі Алонсо – новий топ тренер?


Протягом усієї кар’єри Алонсо отримував респекти від різних тренерів за тонке розуміння гри і прагнення вчитися. Не дивно, що відразу після завершення кар’єри Хабі відправився на тренерські курси до академії Лас Росас. Влітку 2018 року «Реал» оголосив, що Алонсо буде працювати з дитячою командою, а Рауль очолить «Хувеніль Б». У травні 2019 команда Хабі виграла чемпіонат Іспанії U-13, а іспанська преса писала, що керівництво клубу було в захваті від його роботи.

Але Алонсо вирішив піти далі і погодився прийняти молодіжну команду «Реала Сосьєдад», в якому починав кар’єру. Рауль же очолив мадридську молодіжку. Через два тижні обидва закінчили курси та отримали тренерські ліцензії Pro. Разом з ними ліцензіями обзавелися ы такі футболісти як Хаві, Вальдес, Капдевілла, Камбьяссо і Рієра.

Зараз команда Алонсо йде на четвертому місці в Сегунді Б, на три очки відстаючи від молодіжки іншого баскського клубу – «Атлетика». Паралельно з цим з’являється все більше чуток про те, що Хабі готові запропонувати серйозне підвищення. Як пише Diario Sport, Моурінью досі чекає звільнення Зідана і веде переговори з Пересом, підкреслюючи, що в його тренерський штаб повинен увійти Алонсо. І остання новина – в тому випадку, якщо «Баварії» не вдасться домовитися з тренером «Аякса» Еріком Тен Хагом, роль головного тренера запропонують рудобородому іспанцеві.

Судячи з усього, Алонсо і правда побудує розкішну тренерську кар’єру. На ютубі є відео, в якому Хабі докладно розповідає про тактичні схеми команд, за які він грав, і яка в нього була роль. Те, як він розповідає, захоплює. Ще під час роботи в «Реалі» він підкреслював, як важливо навчити молодих гравців грати в різних тактичних моделях: «Я хотів, щоб мої гравці знали, що робити в різних ситуаціях. Білд-ап з двома і білд-ап з трьома захисниками відрізняються. Наприклад, в трійці центральні захисники повинні частіше підключатися до атак. Мене тішило, що хлопці швидко вчилися і все розуміли. Чим більше ти їм повторюєш різні моменти, чим більше ти наполягаєш і чим більше показуєш, що вони все роблять правильно, тим більше вони починають вірити в це і вірити в тебе як в тренера. Це все, що потрібно коучу».

Алонсо каже, що постійно вчився у тренерів, з якими працював: ставив багато запитань і помічав деталі. Нагадує роботу Моурінью, Гвардіоли і інших топ-тренерів на старті кар’єри, правда? «Іноді я дзвоню своїм колишнім тренерам, намагаюся підтримувати з ними зв’язок. За 18 років гри в футбол мені пощастило познайомитися і працювати з Джоном Тошаком, з Жозе Моурінью, з Пепом Гвардіолою, з Вісенте Дель Боске. Це дуже здорово.

«Я завжди намагався бути поруч з тренерами, щоб зрозуміти, як і чому вони приймають рішення. Ти вчишся на цьому, але потрібно створити і свою власну особистість. Це не бездумне копіювання, це робота тренера. Потрібно створити свої власні ідеї і вірити в них, щоб бути в змозі передати ці ідеї. І це саме те, що я намагаюся зараз робити».

Коли на Каріма Бензема звалилася купа критики за слабку реалізацію, Алонсо був першим, хто помітив його важливу роль в тактиці «Реала»: «Мені подобається, як Карім взаємодіє з партнерами. Завжди любив такий тип форвардів, він один з кращих футболістів останніх десяти років. Карім не просто дев’ятка, яка чекає передач в штрафний. Він віддає грі набагато більше: багато рухається, стягує на себе захисників, віддає багато передач і відходить назад, щоб допомогти обороні. Це надає футболу «Реала» глибину. Якщо Карім в порядку, вся команда грає добре».

Протягом усієї кар’єри Хабі Алонсо навчався футболу і дізнавався про нього щось нове. Тепер настав його час вчити футболу інших. Можливо, вже на самому високому рівні.