Грізманн: чи варто було переходити в Барселону


Незважаючи на слова Мессі, Вальверде і Піке, що проблем зі спілкуванням у Грізманна в Каталонії немає, очевидно, що поки Антуан виглядає в команді як чужорідне тіло. До своєї гри Суарес і Мессі його приймати точно не поспішають. Показовим є листування Мессі і Неймара, в якому Лео писав бразильцеві, що тільки разом вони зможуть виграти Лігу чемпіонів і що через два роки Мессі поступиться Неймару своїм місцем лідера. Найімовірніше, Ліонель і правда куди більше хотів бачити в команді Неймара, ніж Грізманн. Але тепер, коли справа зроблена, відкритих претензій аргентинець не пред’являє заради збереження сприятливої ​​атмосфери в роздягальні.

Підписання Грізманн – скоріше, ініціатива Ернесто Вальверде. У минулому сезоні «Барса» за статистикою очікуваних пропущених м’ячів в Ла Лізі була на одному рівні з «Хетафе» та «Севільєю» і пропустила менше очікуваного (36 голів) тільки завдяки здібностям Тер Штегена. Проблема була в тому, що Мессі слабо відпрацьовував в обороні (точніше, взагалі цим не займався), а на лівому краю Коутиньо або Дембеле, теж не кращі футболісти по роботі в захисті, погано страхували активно виходячого в атаку Альбу. В результаті при обороні зону Мессі доводилося закривати Ракитичу, а тихохідний Бускетс залишався один у величезній опорній зоні.

З Грізманном цієї проблеми вдалося позбутися. Антуан чудово відпрацьовує позаду і постійно закриває позицію лівого захисника, коли лінія оборони «Барси» зміщується праворуч. Притому Антуан не перебуває у статиці, а реально намагається максимально швидко повертатися в оборону, перекриваючи крайнього захисника суперника. Це величезний плюс для півзахисту, який може більш компактно розташовуватися в центрі, а Піке і Лангле можуть сміливіше виходити у відбір вище. Як підсумок – у «Барси» кращі цифри за очікуваними пропущеними м’ячами в Ла Лізі після «Атлетіко» і «Реала».

«Барса» вирішила проблему Мессі при переході в оборонну фазу, Грізманн в цьому компоненті і правда незрівнянний, але в атаці все йде куди гірше. У кожному коментарі, що стосується взаємодій Грізманн з Суаресом і Мессі, всі говорять про відсутність зіграності і часу на адаптацію. Але проблема може бути дещо глибше. А саме в тому, як Вальверде використовує Грізманна. Про це згадав навіть тренер збірної Франції Дідьє Дешам, який влітку активно відмовляв Антуана від переходу в «Барселону». Те ж саме говорить Ерік Олатс, колишній агент Грізманна, який помітив його 14-річним на турнірі в Парижі і влаштував в академію «Реал Сосьєдад», взявши під свій протекторат і поселивши у себе в будинку. Дійсно, в «Барсі» Грізманна використовують зовсім не так, як в «Атлетіко».

Грізманн – яскраво виражений лівша, частіше нього лівою в «Барсі» грає тільки Лангле (навіть не Мессі). В «Атлетіко» і збірній його намагалися використовувати правіше – для переміщень під удар і проникаючі передачі. Зараз же Грізманн чітко прив’язаний до лівого флангу, хоч по інтуїції і намагається триматися ближче до центру і мінятися місцями з Суаресом. Це серйозно б’є по ККД француза – в порівнянні з минулим сезоном він рідше б’є по воротах (1,9 удару за гру проти 3,1) і робить менше ключових передач (0,8 і 2). При цьому Грізманн не використовує свою позицію для подач і прострілів в штрафну – всього 0,1 в середньому за гру.

Тобто арсенал Грізманна жорстко обмежується його нинішньою позицією. Француз сам недавно зізнався, що не знає, як обводити один в один, тому вважає за краще робити один-два дотики на швидкості, виходити на вільний простір і бити по воротах. На лівому фланзі він не може як Коутиньо ефективно зміщуватися в центр під удар (робота для правші) і не може як Неймар обводити з флангу один в один і доставляти м’яч лівою в штрафну з флангу, так як це не його сильна сторона. Так що залишається тільки чекати що далі нам продемонструє француз.