Говерла – Карпати – 2:2. Нічия в Західноукраїнському дербі


Говерла – Карпати – 2:2
Голи: Шацьких 15, Тудосе 78 – Пучковський 61, Балажіц 74
Говерла: Надь – Люлька, Алан де Ліма, Акакпо, Хомин – Герасимюк (Райчевіч 52), Тудосе, Степанюк (Панфілов 90+2), Трухін – Фещук, Шацьких
Карпати: Ільющенков – Лобай, Балажіц, Гітченко, Мірошниченко – Ксьонз, Худобяк, Чачуа (Денис Кожанов 60), Голодюк, Мартинюк (Даушвілі 76) – Пучковський (Марусич 84)
Попередження: Хомин 72, Райчевіч 90+3 – Худобяк 22, Мартинюк 76, Мірошниченко 82
Вилучення: Даушвілі 88

Червень та початок липня розбалував українських любителів футбол – гри було багато, найвищої якості, з різноманітними сюжетами та розв‘язками. То був Чемпіонат світу – вершина футбольної ієрархії. Навряд чи двотижнева перерва могла збити оскому, тим не менше старт національної першості очікувався якщо не з нетерпінням, то принаймні з не прихованим інтересом. Все ж таки своє, рідне, та і, будемо чесними, інтриг вистачає і в Українській Прем‘єр-лізі. Одна з таких – одне з трьох західноукраїнських дербі, котре потрапило в програму першого туру.

За своєю суттю дербі передбачає вирування пристрастей, як на полі, так і на трибунах, максимальну самовіддачу гравців, небажання поступатись в будь-яких мікродуелях. Але то в ідеалі. На практиці в Україні частіше трапляється наступне – команди усі свої сили кидають на те, аби не пропустити, а якщо врахувати, що тільки-тільки закінчилось міжсезоння, є залізний аргумент – входження в гру. Саме так відбувалось протягом години гри в Ужгороді, де місцева “Говерла” приймала львівські “Карпати”. Але негативу в нашому житті сьогодні і без футболу більше, ніж достатньо, тому зосередимось на позитиві. Тим більше, що в підсумку команди таки розігрались і подарили глядачам чимало приємних емоцій.

Позитив перший. Після завершення минулого чемпіонату В‘ячеслав Грозний жалівся, що клуб переживає скрутні часи. Його слова підтверджував той факт, що команду покинула ціла група іноземних виконавців, котрі поїхали шукати кращої долі. В своїх інтерв’ю наставник “ведмедів” навіть заявляв, що “Говерлі” доведеться зробити ставку на власних виконавців. Однак стартовий протокол засвідчив, що ужгородська команда поповнила свій склад двома новачками-легіонерами – бразильським центральним захисником Аланом де Лімою, а також румунським центральним хавбеком Александру Тудосе. Про що це говорить? А про те, що або в клубі не така то вже й погана ситуація с фінанси, або В‘ячеслав Грозний настільки вмілий мотиватор, що навіть легіонери, котрі їдуть в Україну в першу чергу заробити грошей, готові грати заради самої гри.
Позитив другий. В‘ячеслав Грозний нагадав українським вболівальникам про класичну тактичну схему – 4-4-2, котра, варто зазначити, виявилось досить дієвою. В якості двох нападників з перших хвилин вийшли два Максими – Фещук та Шацьких. В центрі поля поряд с Тудосе грав Степанюк, котрому видавали значні аванси, коли він виступав ще в першій лізі, а на флангах розмістились Герасимюк та Трухін. Лінію захисту справа наліво склали Люлька, Де Ліма, Акакпо та Хомин.

Позитив третій. Український чемпіонат отримав ще одного тренера, за яким буде цікаво спостерігати. Мова звичайно йде про головного в “Карпатах” Ігора Йовічевича. Хорват за національністю лише своєю стильною зовнішністю виділяється з вітчизняної тренерської когорти. Кілька бонусів він вже собі заробив тим, що спілкується виключно українською мовою, а виконання національного гімну України на рівні з українським футболістами перед матчем так і зовсім робить його улюбленцем фанатської публіки.